سفارش تبلیغ
صبا ویژن
گفتمان مذهبی
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • صفحه نخست
 • نماز جمعه مورخه 27 اردیبهشت سال 1387 اهل سنت مسجد مکی و سخنرانی پیرامون شهادت حضرت زهرا (س)
  مولوی عبدالمجید اسماعیل زهی (شه بخش) برادر زن مولوی عبدالحمید، طی سخنانی [قبل از خطبه‌هاى نماز] در خصوص شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: پیامبر اکرم چهار دختر داشتند به نام های زینب، رقیه، ام کلثوم و فاطمه که به ترتیب زینب را به خواهر زاده خدیجه (ابوالعاس) و رقیه و ام کلثوم را به حضرت عثمان و فاطمه را به علی که یک فقیر به تمام معنا بود داد.
  این صحبتهایی که در مورد شهادت حضرت زهرا (س) مطرح است دروغ محض و هدف آنها تخریب ابوبکر و عمر نیست، بلکه می خواهند شخصیت علی را تخریب کنند، علی که شیرخدا و اسدالله الغالب بود و درب خیبر را به یک دست بلند کرد چگونه حاضر می شود ببیند فاطمه را جلوی چشمش مضروب کنند و بعد دخترش را هم به عقد ضارب عمر دربیاورد، یا اینکه می گوید قبر فاطمه نامشخص است مگر قبر حضرت عایشه و سه دختر دیگر پیامبر مشخص است، تازه بین اینها، قبر فاطمه حدودش معلوم است، می گویند فاطمه را شبانه دفن کرده اند، خوب این بخاطر وصیت حضرت فاطمه به اسماء بنت عمیس خانم حضرت ابوبکر بود که نمی خواست اندازه جسدش را نامحرم ببیند، علت مرگ و وفات زهرا غصه از دست دادن پیامبر بود، بطوریکه حضرت فاطمه چون خیلی وابسته بود به رسول خدا، همان روز وفات باید می مرد اما چند ماه دوام آورد و به گفته صحابه و راویان هر روز در غم پیامبر ذوب می شد تا اینکه وفات نمود.


  منبع:
  سایت مؤسسه تحقیقاتى حضرت ولى‌عصر (عج)

  ::: بخشى از نظرات کاربران در سایت مؤسسه تحقیقاتى حضرت ولى‌عصر (عج) :::
  1. سید ابطحی
  این جاهل اگر سری به صحیح بخاری یا ملل شهرستانی خودشان زده بود این اراجیف رانمی‌بافت.

  2. خادم المهدی
  سلام بر شما
  اگر هدف بی بی مظلومه از تشیع شبانه، ندیدن ایشان بوسیله نا محرم بود، پس چرا سلمان و مقداد و ابن عباس و ... در مراسم شرکت داشتند ؟؟؟ چرا فقط آن دونفر نبایستی در آنجا می‌بودند ؟؟؟؟!؟!؟!؟!!؟!
  مگر پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم در طی انجام رسالت خود، سختی ندیدند ؟؟؟ آیا در همه موارد شروع به نزاع و جنگ کردند ؟؟؟ و آیا ایشان شجاع نبودند ؟؟؟؟ برخی فکر کرده اند که حکمت و عقل و شعور، نعمتی خدادادی است که باید به صورت آکبند آن را نگه دارند !!!!!
  راستی حدود قبر بی بی مظلومه کجاست ؟؟!؟!؟! جالب است که قبر عایشه هم نامشخص است!!!!
  خداوند، شعور همه ما را آکبند و مغزمان را بی استفاده قرار ندهد!!!
  3. امینی 
  در مورد سخنرانی این امام جمعه اهل سنت باید بگم متاسفانه یا خوشبختانه همیشه شیعه‌ها از خود سنی‌ها آگهی بیشتری به مطالب کتاب‌های اهل سنت دارند؛
  این آقا به جای اینکه چند ماه وقت صرف کنه تا بره چند تا شبهه بر ضد شیعیان (اونهم از کتاب‌های سنی‌ها!!!) پیدا کنه بهتر بود یک سری به کتاب‌های تاریخی معروف خودشون می زد تا بدونه که اون ها هم تصریح کردند که رسول خدا جز فاطمه زهرا دختر دیگری نداشته، (تا نیاد ادعا کنه که رقیه و ام کلثوم دختر های رسول خدا با عثمان ازدواج کردند) و بدونه که خود ابوبکر اعتراف کرده که دستور حمله به خونه حضرت زهرا رو داده و خود بخاری اعتراف کرده که حضرت زهرا از ابو بکر و عمر ناراضی بود
  و باز کمی مطالعه در کتب اهل سنت کافی بود تا این امام جمعه اهل سنت بفهمه که خود اونها گفتند برای چی حضرت زهرا وصیت کرد که شبونه دفن بشه ؛ برای اینکه غاصبین حقش در تشییع جنازش شرکت نکنند:
  وقد طالبت فاطمة رضی الله عنها أبا بکر رضی الله عنه بمیراث أبیها رسول الله صلى الله علیه وسلم فلما لم یعطها إیاه حلفت لا تکلمه أبدا وأوصت أن تدفن لیلا لئلا یحضرها (تأویل مختلف الحدیث ابن قتیبه ج1/ص300)
  فاطمه از ابو بکر خواست که میراث پدرش را به او بدهد ؛ وقتی که او میراث را به او نداد، فاطمه قسم خورد که دیگر با ابو بکر سخن نگوید و وصیت کرد که شبانه دفن شود تا ابو بکر در دفن او حاضر نشود

  و باز اگر این امام جمعه اهل سنت کمی فکر می کرد می فهمید که شبهاتش اینقدر آبکیه که با کمی فکر میشه جوابش رو داد ؛ خوب اگه حضرت زهرا می خواست کسی جنازه اش رو نبینه ( که البته این طور هم بوده ) همون شب های تاریک مدینه برای این کار کفایت می کرد ؛
  آخه اون موقع لامپ گازی اختراع نشده بود و امیر مومنان می تونستند بگن کسی با خودش چراغ نیاره ؛ تابوتی هم که برای حضرت زهرا درست کرده بودند اون هم برای پوشیده بودن جنازه فاطمه زهرا کافی بود ؛
  آیا واقعا اینها بهانه میشه که حضرت زهرا راضی بشه بهترین صحابی بعد از رسول خدا ( ابو بکر و عمر و عثمان ) نیان بر بدن ایشون نماز بخونن ؛ حتی از پشت پرده ؟
  یا اصلا شما که می‌گید حضرت زهرا این وصیت رو کرد تا کسی نگاهش به بدن حضرت نیفته، به نظر شما کی می خواست به بدن حضرت نگاه کنه ؟ صحابه رسول خدا ؟ مگر شما همه اونها رو عادل نمی دونید ؟ آیا اونها نمی تونستند چند دقیقه غمض عین کنند تا کسی بدن فاطمه زهرا رو نبینه ؟ یعنی به نظر شما اونها اینقدر هم نمی تونستند احترام دختر رسول خدا رو حفظ کنند که مجبور شدند تو تشییع جنازش شرکت نکنند؟
  یا اینکه گفته قبر فاطمه حدودش معلومه!!!
  بعله امیر مومنان اون شب با پای پیاده از جزیرة العرب بیرون نرفته!!!
  خوب اینکه نشد حرف ؛ برعکس به ضرر شماست که وقتی امیر مومنان اون شب با پای پیاده کمی راه رفت و بدن فاطمه رو دفن کرد، این صحابه با بخار رسول خدا نمی تونستند فرداش بپرسند که بدن فاطمه رو کجا دفن کردی ؟
  واقعا احترام فاطمه زهرا از اون زنی که به گفته بخاری مسجد رو جارو می کرد کمتر بود که وقتی مرد رسول خدا پرسیدند کجا دفنش کردید ؟ و بعد رفتند سر قبرش براش طلب آمرزش کردند ؟
  به نظر من این امام جمعه سنی به جای سخنرانی روز جمعه بهتر بود یک ساعت سایت شما و سایت‌های مشابه رو باز می‌کرد تا گاف‌های به این بزرگی نده
  4. مجید م علی
  با سلام
  خون اصحاب جمل سرخ مو هنوز در رگ بعضی ها جریان دارد لعنت خدا بر ازار دهنده های حضرت محمد (ص ) .

  5. علی
  فاصبر ان وعد الله حق و لا یستخفنک الذین لا یعلمون
  خداوندا با ظهور فرزندش اینگونه بی حرمتی ها را نسبت به حضرت زهرا از بین ببر
  اللهم عجل لولیک الفرج

  6. مهرداد هنرمند
  چه قدر یک روحانی باید احمق باشد البته روحانی‌نما.
  7. مهرداد هنرمند
  اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد واخر تابع لهم علی ذلک

  8. مرصاد
  با سلام و تشکر از درج خبر
  این آقا همان مولوى عکاس‌باشى است که وبلاگى دارد و با اسم ابوعمار مطالب راست و دروغ را به هم مى‌بافد و همراه عکسهایى از اندرونى و بیرونى مولوى‌ها روى وبلاگش مى‌گذارد.
  لینک به سایتها و وبلاگهاى ضد تشیع و ضد انقلاب هم از جمله بخشهاى وبلاگش مى‌باشد و عجیب‌تر اینکه خودش را میانه‌رو هم جا زده و با اکثر ادارات زاهدان مرتبط است و در خیلى از جلسات ادارى ـ که ربطى به مولوى‌ها هم ندارد ـ به عنوان نماینده مسجد مکى شرکت مى‌کند!
  اخیراً برخى از وبلاگهاى منطقه، بعضى از دروغپردازى‌هاى او را فاش کرده‌اند و به برخى فتنه‌گرى‌هایش پاسخ گفته‌اند.
  www.sistan.info

  9. عباس غفاری
  انشاالله منتقم خون آل الله ظهور خواهد کرد و ما را از شر این مفسدان دین رهائی خواهد بخشید به امید آن روز

  10. مجید م علی
  با سلام
  جداً نتوانستم تحمل جسارتهای این شخص را تحمل کنم و برای این است که دوباره مزاحم شدم.
  1) اقایان ملاک انتخاب حضرت محمد (ص) در وهله اول همان الله سبحان تعالی بود بعد ایمان و اخلاص علی (علیه السلام) بود همانظور در رد خواستگارانی چون آقایان ابوبکر و عمر و... حضرت محمد (صلی الله علیه وآله وسلم ) فرمودند این امر نزد الله سبحان تعالی میباشد .
  2) حضرت محمد (ص) در جواب علی (علیه السلام) گفتند که تو در کارت مکر نیست (این یعنی بعضی از خواستگارن مکار بودند انها کی بودند).
  3) همه میدانند که مهریه حضرت فاطمه (علیه السلام) از فروش زره حضرت علی (علیه السلام) بدست امد , جناب اقای عبدالمجید ایا میدانید که خریدار کی بود مسلماً نمیخواهید بدانید ولی من میگویم که خریدار این زره بی پشت جبرئیل امین بود زیرا در روی کره زمین کسی نبود که لایق داشتن این زره باشد .
  4) مسلماُ حدیث بخشیدن انگشتری به فقیر را شنیده اید همه مسلمانان (یعنی علما و مسلمانان همه فرقهای اسلامی بغیر از منافقین) میدانند که منظور انفاق و بخشش حضرت علی ( علیه السلام ) بود . منظور من این نیست که مسئله را برخ شما بکشم فقط از همه شما سوال میکنم که چقدر پول حاضرید به فقرا بدهید تا ایه ای در مورد یکی از ان سه نفر نازل شود .
  5) ثروت معنوی حضرت علی ( علیه السلام ) را با معیارهای دنیوی نسنجید که کار بسیار عبس و بیهوده میباشد .
  بخود اید که حسابرس همه ما خداوند است و خصوصا در این زمانه هیچ عذری قابل قبول نیست .

  11. محمد امروزی
  سلام علیکم
  خوب باز جای خوشحالی است که این مثلا امام جمعه خودش با طرز استدلالالش ثابت کرده بی سواد میباشد و مانند چهار پائی است که سالها فقط کتاب بارش کرده بودند
  اقای محترم بعد از 1400 و اندی سال داری به همان مثلا صحابه خاص برچسب دروغ گوئی میزنی که تو یارو لعنه الله علیه خودش اعتراف کرده و گفته دستور حمله به درب خانه مولا علی (ع) را داده انوقت توی نوکر وهابیت تاریخ را عوض میکنی وبا بی عقلی همان خلیفتونم دروغگو تر جلوه میدی نمی خواهی برای اثبات دوستی حضرت علی با عمر جریان صیغه کردن خواهر عمر توسط علی (ع) بگی که به فتوای حرام کردن متعه یا همان صیغه توسط عمر انجامید که مثلا غیرتی شد وحلال خدا در قران ودستور پیغمبر را حرام کرد برو عزعزم کمی تو کتب خودتون مطالعه کن تا مستمعینت نگن زده به سرت..
  انشاالله خدا تو را هم شفا بده

  12. سعید ز از شیراز
  این احمق انگار فراموش کرده هنوزخون شهدای ما درحسینیه سیدالشهدای شیراز خشک نشده. بگمانم خودش به دنبال اجل میگردد .

  13. یزدان
  این آقای زهی برادر زن و شاگرد همان مولوی عبد الحمید است که از ترس رسوایی در مناظره با آیت الله سیدمحمد قزوینی حاضر نشد. معلوم است که این دیگر چه بی‌سوادی است.
  زمان طاغوت این وهابیون جرات حرف زدن علیه خود شیعه را نیز نداشتند، چه رسد به توهین به حضرتین علی و فاطمه (ع) را؟
  البته وقتی جاهلی به نام سازمان تبلیغات می گوید دهه اول و دوم فاطمیه نداریم و بعد به دروغ می گوید این را مراجع تقلید گفته اند، این ها هم به خود چنین جراتی می دهند.
  چرا دروغ می‌گوید که این وهابیون جرأت پیدا کنند و در کشور خودمان علیه اعتقاداتمان حرف بزنند.
  خداوند این‌ها را با یزید و معاویه محشور کند که هر دو یک نقش را در دین بازی می‌کنند.

  14. یزدان
  در آدرس زیر با استفاده از 24 منبع اهل سنت شهادت حضرت زهرا (س) ثابت شده است:
  http://www.makaremshirazi.org/books/persian/youresh/youresh.htm
  خداوند اگر به این‌ها عقل و ایمان نداد، لااقل کمی همت بدهد تا کتب خودشان را حداقل مطالعه کنند.

  15. سعید
  _ ترجمه مجمع البیان فی تفسیر القرآن، ج‏24، ص: 401
  در تفسیر برهان در ذیل آیه یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُونَ (صف:8) (آنها مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش سازند، ولى خدا نور خود را کامل مى‏کند هر چند کافران خوش نداشته باشند!)
  روایت نموده راوی گوید از حضرت موسى بن جعفر علیه السّلام از قول خداى عزّ و جل (یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ) سؤال کردم، فرمود: می خواهند ولایت امیر المؤمنین را با دهانشان انکار کنند گوید: گفتم (وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ)؟، فرمود و خدا تمام کننده امامت است و امامت آن نوری است که میفرماید فَآمِنُوا بِاللَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ النُّورِ الَّذِی أَنْزَلْنا (صف:9)، ایمان آورند به خدا و پیامبر و نورى را که ما آن را نازل کردیم و آن نور امام است.  حق‌شناس ::: یکشنبه 87/2/29::: ساعت 5:55 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  لیست کل یادداشتهاى وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 29
  بازدید دیروز: 97
  کل بازدید :262350

  >>اوقات شرعی <<

  >> معرفى <<
  گفتمان مذهبی
  مدیر وبلاگ : حق‌شناس[100]
  نویسندگان وبلاگ :
  حبیب[8]


  >> پیوندهای روزانه <<

  >> لوگوى وبلاگ <<
  گفتمان مذهبی

  >> یادداشتهاى قبلى <<

  >> سایتهاى مفید <<

  >> لینک دوستان <<

  >>اشتراک در خبرنامه<<